Milliseid töid hõlmavad erinevad puhastusteenused

Puhastusteenused jagunevad laias laastus kolmeks: sisekoristus, välikoristus ja eritööd. Sisekoristus on üldiselt kontorite regulaarne hoolduskoristus. Välikoristus kujutab endast kojameheteenust. Igapäevaste koristustööde täienduseks on eritööd, mis keskenduvad kindla pinna puhastamisele.
SISEKORISTUS
Siseruumide puhastusteenused on mõeldud nii kontori kui kodu hooldamiseks.
Kontorites tehtav hoolduskoristus on paindliku graafikuga tööruumide koristamine, mis tagab ettevõtte vabaduse tegeleda oma põhitööga. Hoolduskoristuse käigus tehakse eelnevalt kokkulepitud puhastustöid. Koristusteenindaja puhastab nii tööruumid kui tualettruumid ja köögi, vajadusel täiendab hügieenitarvikutega.
Kodukoristuse käigus tehakse kõiki puhastusteenuseid vastavalt kliendi soovile. Kodune hoolduskoristus on vajalik eelkõige kiire eluviisiga või allergitundlikele inimistele, samuti väikelaste olemasolul ja eakatele, kel pole iseseisvalt jaksu põhjaliku koristusega tegeleda. Iseseisev koristamine nõuab teadmisi pindade hooldamisest ja võib olla ohtlik, kuna tugevad puhastusained tekitavad terviseprobleeme aurude sissehingamisel või kokkupuutel nahaga.
VÄLIKORISTUS
Õueala puhastusteenuse hõlmavad kojameheteenust, mis on mugav lahendus ettevõtetele, hoides kontori välisilme puhtana. Kojamees hooldab kõnniteid, õuaeala, parklaid jm hoone ümbrust. Kojameheteenusega ei pea muretsema ootamatu lume või jää pärast. Kojamees koristab maha langenud lehed jms prahi, niidab muru, lõikab võsa ja teostab teisi välitöid, olles universaalne majahoidja.
ERITÖÖD
Puhastusteenuse hõlmavad mitmeid eritöid, mis keskenduvad kindla pinna puhastamisele tagades laitmatu hügieeni spetsiaalsete puhastusvahendiga. Eritööd hõlmavad järgmisi töid: aknapesu, pehme mööbli ja vaipade puhastus, erineva kattega põrandate hooldus, vahatamine, õlitamine, pesu jms, suurpuhastus, ehitus- või remondijärgne puhastus. Eripuhastustööd nõuavad spetsiaalset erivarustust, puhastusvahendeid ja väljaõpet, mistõttu on neid soovitav professionaalil teostada. Näiteks kõrghoonete aknapesu on ohtlik töö, mida ilma spetsiaalse lisavarustuseta ei ole võimalik teostada.
Puhastusteenused on mõeldud nii eraisikutele kui ettevõtetele, hoides kokku aega, närve ja kulusid. Puhastusfirma hoolitseb kõikide töövahendite ja hügieenitarvikute eest, tagab professionaalse koristuse ja hoolitseb selle eest, et töö tellija saaks viibida puhtas keskkonnas.