Soovitusi suurpuhastuseks

 Suurpuhastus, nagu sõnagi ütleb, on põhjalik puhastus, mille käigus puhastatakse kõik ruumid ja väiksemadki nurgatagused. Suurpuhastuste aeg on tavaliselt kevadel ja sügisel, vajadusel ka sagedamini või eripuhkudel, näiteks peale ehitustööd või enne uude kohta kolimist. Suurpuhastus tagab meeldiva töökeskkonna kontoris.
Suurpuhastus hõlmab vaipade ja põrandate hooldust ja pesu, akende pesu, vannitoa ja wc desinfitseerimist, kõikvõimalike pindade nagu laed, trepid, käsipuud, peeglid, lauad, toolid jm pesu ning vajadusel kaitsevahaga katmist. Erinevad pinnad nõuavad pikaajaliseks säilimiseks erihoolt, mistõttu suurpuhastus on oluline ettevõtmine.
Suurimad tööd on vaipade, põrandate ja akende pesu
Vaipade iganädalane hooldus on hea tava, mis tagab puhta üldmulje, kuid millest ei piisa vaiba täielikuks hooldamiseks. Sisseimbunud plekke saab täielikult eemaldada vaid keemilise puhastusega. Kord või kaks aastas tuleks ette võtta vaiba keemiline suurpuhastus, mis taastab vaiba esialgse välimuse, kirgastab värve ja eemaldab tülikad plekid. Keemilist puhastust on mõistlikum sisse osta, kui ise teha, kuna vajalikke kemikaale ei ole kauplustes saadaval ja töö nõuab spetsiaalset tehnikat.
Põrandapindu puhastades tuleb arvestada, et erinevad põrandapinnad vajavad erinevat hoolt. Puit- ja parkettpinda on mõistlik töödelda õliga, PVC kate ning kivi-ja betoonpõrandad vajavad keemilist süvapesu, linoleum ja kummipõrand seevastu erihooldust. Soovitatav on põrandapinnad peale suurpuhastust katta sobiva kaitsevahendiga, kas siis vaha, tolmutõkke- või kivikaitsevahendiga, nii on põranda eluiga pikem ja puhtus säilib kauem.
Akendepesu tuleks ette võtta vähemalt 2 korda aastas, kevadel ja sügisel. Parim aeg akendepesuks on jahedal, kuival ja tuulevaiksel päeval, kuna liigne soojus ja kõva tuul kuivatavad kemikaalid liiga kiiresti ära. Akende pesemisel ära unusta pesta ka aknaraami ja-lauda. Pesemisel kasuta spetsiaalseid kemikaale ja lappe. Eriti mugav on kasutada teleskoopvarrega puhastuslappi. Välipesu võib osutuda mõnevõrra keerulisemaks, eriti kui ruum asub kõrgel ja aken ei käi lahti. Siinkohal tulevad appi professionaalid, kes teevad riskantse töö sinu eest ära.
Suurpuhastus on põhjalik töö, mis hõlmab erinevaid pindasid, mistõttu on sageli nende puhastamiseks vaja erioskuseid ja-tehnikat. Professionaalne puhastusteenus teeb Sinu töö-või eluruumid puhtaks kiiresti ja ohutult.