Pikenda akende eluiga regulaarse puhastamisega

Sügis pole enam kaugel ning läbi akende tuppa siravad päiksekiired annavad üha rohkem aimu sellest, et aknapesu ei saa enam edasi lükata. Akna läbipaistvus ning puhtus loob siseruumide parema ning avarama tunde ning mõjutab hoone üldist väljanägemist.

Lisaks aknaklaaside puhastamisele tuleb mõelda ka aknalaua, -palede ning -raamide pesule. Regulaarne aknapesu pikendab oluliselt akende eluiga. Mida kauem on möödas viimasest akende pesust, seda suuremat töötlust need vajavad. Seega aitab regulaarne aknapuhastus säästa aega ning raha.

Erinevada aknapesu teenused
Sisepesu- tegu on aknapesuga hoone seestpoolt. Selle käigus eemaldatakse aknalt mustus, tolm ning aja jooksul kogunenud praht ja ämblikuvõrgud. Teenuse käigus puhastatakse:
  • klaaspinnad
  • aknaraamid
  • aknalauad
  • aknavahed
Välispesu- siia alla kuulub akende välispesu, aknaraamide ja -laudade pesu. Kui esimeste korruste akende pesemine ei nõua erilisi abivahendeid, siis kõrgemate hoonete puhul on tarvis kasutada tõstukit, redelit, pesukelku või köit.
Kui tihti peaks aknaid hooldama
Kõige tavapärasemaks on võtta aknapesu ette enne ja pärast talve. Selline intervall on kindlasti miinimum. Näiteks tiheda liiklusega tänavatel ja akendel, mis asetsevad sõidutee poole, on vajalik tihedam puhastamine- üks kord kvartalis.
Aknapesu on vajalik ka peale remonti ning ehitustöid. Ehitustööde puhul tekivad nö. remondijäägid, nagu näiteks tsement, värviplekid, õli, vaha jne. Selline akende hooldus eeldab süvapuhastus, sest akent tuleb töödelda spetsiaalsete kemikaalide, aparatuuri ja väljaõppinud personali poolt, et mitte rikkuda aknaid ja nende ümbrust.

Kuidas kujuneb aknapesu hind
Aknaid on erisuguse kuju ja asukohaga ning nende pesemise hind sõltub suuresti puhastusmugavusest. Pikaajaliselt puhastamata klaaspinnale kinnitub rohkem mustust ja tolmu ning aknapesu eeldab suuremat töötlemist. Keerulised aknakujud või raskesti ligipääsetavad aknad võtavad rohkem aega, mis mõjutab ka hinda. Kõrghoonete puhul on vajalik lisavarustuse rentimine, näiteks tõstuki näol, mis samuti mõjutab teenuse hinda.
Üheks peamiseks hinnakriteeriumiks aknapesul on klaaspinna suurus. Mida suurem puhastuspind, seda kõrgem hind. Lisaks pinna suurusele võivad hinda mõjutada ka lisatööd, näiteks akende lahti monteerimise vajadus, mis muudab töökäigu keerulisemaks.
Akende regulaarne pesu ning hooldus pikendab oluliselt akende eluiga ning vastupidavust. Lisaks sellele annab puhas klaaspind hoonele korrektse välimuse ja siseruumidesse rohkem valgust, muutes õhustiku kevadiselt kergeks ja ruumikaks.